Czy istnieją skuteczne tabletki na odchudzanie ?

Czy istnieją skuteczne tabletki na odchudzanie ?

Na  polskim rynku zaroiło się wprost od różnego rodzaju suplementów diety mających pomagać nam w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Niestety większość z nich to odpowiednio zareklamowane buble, których cena jest znacznie wyższa od realnej wartości. Jak zatem wybrać naprawdę skuteczne tabletki na odchudzanie?

Ostatnimi czasy hitem na rodzimym rynku jest Zielona Kawa. Sprzedawcy opiewają jej magiczne właściwości i zachwycają się nad tym jak to wpływa na odchudzanie. Kilka gram produktu w kapsułkach kosztuje około 20 złotych, podczas gdy w tej samej cenie możemy kupić pół kilograma kawy palonej. Czy kawa niepoddana obróbce ma naprawdę tak cudowne właściwości, jak ta którą wielu z nas pije na co dzień? A jeśli tak to dlaczego jest o tyle droższa, skoro jej wyprodukowanie wymaga znacznie mniejszych nakładów? Prawda jest taka, że kawa zielona jeśli idzie o właściwości odchudzające nie różni się praktycznie od kawy palonej. Jej znacznie wyższa cena jest jedynie efektem starannie wypracowanego marketingu. Podobnie jest niestety z wieloma innymi produktami. Jak zatem nie dać się nabrać?

Skuteczne tabletki na odchudzanie

Jeśli chcemy by kupione przez nas środki rzeczywiście nam pomogły musimy dokładnie zapoznać się z ich prawdziwymi właściwościami. Warto przy tym korzystać  z jak najbardziej obiektywnych źródeł wiedzy: encyklopedii, poradników medycznych etc. Dobrym źródłem wiedzy są również dokumenty prawne, które często określają któremu produktowi można przypisać dane właściwości. Podstawowym dokumentem w tym zakresie jest w Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego nr 1924/2006.Zgodnie z nim wszelkie informacje dotyczące działania składników suplementów diety muszą zostać zatwierdzone przez Komisję Europejską. Wszystkie naukowe dowody, które dotyczą działania danego środka podlegają ocenie Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Do tej pory złożono ponad 160 wniosków o potwierdzenie oświadczeń dotyczących redukcji masy ciała. Najciekawsze jest to, że tylko jeden produkt uzyskał pozytywną opinię EFSA i jego wpływ na odchudzanie został zatwierdzony przez Komisję Europejską. Tym środkiem jest glukomannan, błonnik pozyskiwany z bulwiastych korzeni rośliny Amorphophallus konjac.  Według opinii EFSA dawka przynosząca pożądane efekty wynosi 3g na dobę (po 1g przed każdym posiłkiem). W Polsce glukomannan w kapsułkach kupić można na Allegro.