tvpTo pierwsza taka sytuacja w historii programu Młodzież Kontra. Członkowie nowopowstałej formacji ZMIANA zostali wyrzuceni ze studia tego programu. Jak twierdzą, usłyszeli od redaktorów, że są „V kolumną Putina” i  nigdy nie dostaną głosu w programie.

partia ZmianaNa facebookowym profilu partii pojawiła się informacja na ten temat.
SKANDAL! Pięcioro młodych ludzi reprezentujących ZMIANĘ zostało wyproszonych z nagrania programu Młodzież Kontra! Dowiedzieli się od redaktorów, że są “V kolumną Putina” i nie dostaną tu nigdy głosu! To pierwsza taka sytuacja w historii tego programu! Dlatego bardzo Was prosimy o udostępnianie tej informacji celem pokazania jak wygląda wolność słowa w III RP. W publicznej telewizji!

Na profilu programu Młodzież Kontra natychmiast zaroiło się od wyrazów wsparcia dla młodych działaczy ugrupowania ZMIANA. I to z różnych części sceny politycznej. Oto kilka wpisów z tamtej strony:

Protestuję w związku z niewpuszczeniem młodych ludzi reprezentujących partię Zmiana do Waszego programu. Pozwalacie wypowiadać się skrajnej prawicy w postaci RN, MW, KNP i KORWiN-u, a gdy powstała partia antykapitalistyczna jawnie odmawiacie jej prawa do konstytucyjnie zapewnionej wolności słowa. I proszę nie argumentować tego rzekomym totalitaryzmem.
ZMIANA – w przeciwieństwie do skrajnej prawicy – nie odwołuje się do totalitarnych metod i praktyk ani nie propaguje nienawiści rasowej lub narodowej, stosowania przemocy, zatajenia struktur lub członkostwa. Ponadto np. Komunistyczna Partia Polski może legalnie istnieć, ponieważ wg sądu nie odwołuje się do totalitarnych metod i praktyk. Podobnie grecka SYRIZA czy hiszpańskie Podemos nie odwołuje się do wypaczonego przez XX-wiecznych komunizmu totalitarnego/wojennego. Czyżby kapitalistyczny rząd wyczuł zagrożenie i zlecił Wam bojkot nowej antykapitalistycznej partii? Najlepiej online gambling sites aby grać zebrano tutaj.

Jakim prawem wyrzuciliście z programu młodzieżówkę partii Zmiana ? Może nie mają zbyt mądrego programu, ale mają prawo do swobody poglądów które gwarantuje im konstytucja. Wyrzucenie ich z programu uruchomiło niebezpieczny precedens, dzięki któremu będzie mógł być wyrzucony każdy kto nie popiera poglądów mainstreamu. Wstyd“.

“Żenujący program. Dowiedliście tego, wyrzucając “Zmianę” z dyskursu publicznego. Czy, wg Was, każdy myślący inaczej niż średnio rozgarnięty przedstawiciel PO czy PiS, nie zasługuje na czas antentowy? I to jest telewizja, tfu, publiczna. Naprawdę słabe zagranie.”

“Wyrzucenie partii Zmiana jest żenujące, i przeciwne wszelakiej misji telewizji publicznej. Nie sympatyzuję z tą partią, ale jestem absolutnie obrzydzony tym, w jaki sposób traktujecie pluralizm i dyskusję. Przykro mi widzieć jeden z moich ulubionych programów, który upada do poziomu ulicznego wykopywania ludzi na ulicę za poglądy polityczne”.

“Jestem zniesmaczony poziomem “pluralizmu” jakim wykazali się ludzie nie wypuszczający młodzieżówki partii “Zmiana” do programu. Abstrahując od wszelkich politycznych poglądów jest to pogwałcenie wolności słowa która NIBY w naszym kraju egzystuję. Czyli agentem USA można być ale FR już nie? I jesli organizatorzy wiedzą coś na temat działalności agenturalnej partii “Zmiana” to dlaczego nie zgłoszą tego do odpowiednich organów? Jest dla mnie nie do przyjęcia sytuacja, w której program który powstał żeby ukazać rozbieżności światopoglądowe młodzieży nagle wyprasza młodych ludzi właśnie ze względu na poglądy”.

 

Komentarze

comments